Nepodceňujme prebiotika

Vědecké poznatky ohledně úlohy střevní mikrobioty se neustále vyvíjí a nové informace se následně promítají do metodiky léčby onemocnění gastrointestinálního traktu i souvisejících symptomů. V oblasti humánní medicíny se dnes dokonce již objevují první probiotika, sestavená pro daného jedince individuálně na míru a jejich efekt se jeví velmi slibně. Ve veterinární praxi jsme tak daleko zatím ještě nepokročili, zejména z ekonomických důvodů, které jsou pro mnohé majitele zvířat bohužel limitující.

Nicméně pozitivní vliv látek ze skupiny prebiotik na správné fungování mikrobiomu je jednoznačný, přičemž tyto preparáty jsou zároveň cenově dostupné a zdraví prospěšné.

Z naší nabídky si můžete vybrat přípravky, které obsahují nejen prebiotika, ale celou řadu dalších látek vhodných při poruchách trávení – pro akutní průjmová onemocnění psů a koček  jsou ideálním řešením ochucené DiaDog tablety nebo pasta, pro chronické trávicí potíže pak tablety Gastronorm .

Pokud je potřeba doplnit léčbu i probiotiky, nabízíme Vám  pastu Probicol-H, která je zvířaty velmi dobře přijímána a nemusí se skladovat v ledničce.

Pro zajímavost přikládáme odkazy na články se zmíněnou problematikou :-).

Úloha střevní mikrobioty na zdraví a nemoci psů a koček

https://www.openveterinaryjournal.com/OVJ-2019-02-026%20E.%20Mondo%20et%20al.pdf

Elisabetta Mondo *, Giovanna Marliani, Pier Attilio Accorsi, Massimo Cocchi a Alberto Di Leone

Oddělení veterinárních lékařských věd, University of Bologna, Bologna, Itálie

Autor: Elisabetta Mondo. Oddělení veterinárních lékařských věd, University of Bologna, přes Tolara di Sopra 50, 40064, Ozzano dell’Emilia, Bologna, Itálie. E-mail: elisabetta.mondo2@unibo.it

Abstrakt

Gastrointestinální trakt savců je osídlen velkým množstvím mikroorganismů známých jako střevní mikrobiota, jež hrají klíčovou roli v řadě fyziologických a patologických procesů. Zejména gastrointestinální trakt psů a koček obsahuje komplexní a vysoce biologicky rozmanitý mikrobiální ekosystém. Nedávné studie ukazují, že se podílí na celé řadě životních procesů, včetně energetických potřeb, metabolismu, imunologické aktivity a behaviorálního vývoje. Tento článek je zaměřen na význam mikrobioty pro zdraví domácích zvířat a pojednává také o změnách, které zde nastanou v případě onemocnění.

Češi vyvinuli individuální probiotika. Účinkují mnohonásobně lépe..

https://zdravi.euro.cz/cesi-vyvinuli-individualni-probiotika-ucinkuji-mnohonasobne-lepe/

« zpět na Novinky