Nové funkce Pet2Me Chovatel

VELKÁ AKTUALIZACE REGISTRU PET2ME (ÚNOR 2021) A NOVÉ FUNKCE

V únoru 2021 jsme instalovali novou verzi registru plnou nových funkcí. Nové funkčnosti se týkají jak uživatelů typu „CHOVATEL“ (MAJITEL ZVÍŘETE), nově i „CHOVNÁ STANICE“, “OBEC” a „ÚTULEK“. Níže uvádíme hlavní změny u jednotlivých profilů. Pro přechod na novou verzi nemusíte nic dělat, po novém přihlášení do systému budete užívat výhod nového, stabilnějšího a rozšířeného prostředí automaticky.

Doporučujeme. Po přihlášení do vašeho profilu, prosím, zkontrolujte vaše údaje, případně je opravte / doplňte. Jedině tak budete moci využít všech dostupných funkcí. V případě jakýchkoliv problémů využijte naši podporu na telefonním čísle

+420 773 793 010

Pokud ještě nemáte medailonek, využijte na našem eshopu slevu 15% pro uživatele registru Pet2Me.eu a kupte nejen medailonek se slevou. Pro získání slevy je nutné v pokladně zadat kupón, který najdete v registru po přihlášení.

Přehled vylepšení podle typu uživatele:

Zobrazit více “Nové funkce Pet2Me Chovatel”

Odchylky v hematologických a biochemických hodnotách závislé na věku a plemeni u mladých labradorských retrívrů a malých kníračů.

Thomas Brenten, Penelope J. Morris, Carina Salt, Jens Raila, Barbara Kohn, Florian J.
Schweigert, Jürgen Zentek
10.1136/vetreco-2015-000166
May 17, 2016

Abstract

U 24 labradorských retrívrů a 25 malých kníračů byly sledovány vlivy plemene, pohlaví a
věku na hematologické a biochemické hodnoty během prvního roku věku.
V průběhu 8 až 52 týdnů byly získány pravidelně vzorky krve. Byly sledovány počty
leukocytů, erytrocytů, koncentrace hemoglobinu, hematokrit, MCV, MCH, MCHC a krevních
destiček, dále hodnoty celkového proteinu, albuminu, vápníku, fosforu, ALP, ALT, AST,
celkového cholesterolu, triglyceridů, kreatininu močoviny.
Většina měřených parametrů byla signifikantně ovlivněna věkem. Statisticky významný vliv
plemene a interakce mezi plemenem a a věkem byly během testu pozorovány u většiny
parametrů kromě koncentrace hemoglobinu. Odchylky zjištěné testem ilustrují tělesné změny
u rostoucích tkání a metabolismu a tyto změny způsobují dynamické a měřitelné odchylky ve
sledovaných hematologických a biochemických parametrech, což musíme zvažovat při
interpretaci klinických údajů získaných od psů během prvního roku života.

Celý článek:

Age-associated and breed-associated variations in haematological and biochemical variables in young labrador retriever and miniature schnauzer dogs

Nepodceňujme prebiotika

Vědecké poznatky ohledně úlohy střevní mikrobioty se neustále vyvíjí a nové informace se následně promítají do metodiky léčby onemocnění gastrointestinálního traktu i souvisejících symptomů. V oblasti humánní medicíny se dnes dokonce již objevují první probiotika, sestavená pro daného jedince individuálně na míru a jejich efekt se jeví velmi slibně. Ve veterinární praxi jsme tak daleko zatím ještě nepokročili, zejména z ekonomických důvodů, které jsou pro mnohé majitele zvířat bohužel limitující.

Zobrazit více “Nepodceňujme prebiotika”

Statistika registru Pet2Me 04/2020

V červnu 2019 jsme zahájili ostrý provoz nového registru zvířat Pet2Me.eu. Velkou přidanou hodnotou tohoto registru je možnost registrace medailonků s QR kódem, který obsahuje link na stránky registru a jedinečný identifikační kód, který je spojen s registračními údaji zvířete. Je tak velice jednoduché pro nálezce ztraceného zvířete načíst QR kód chytrým telefonem, který automaticky přesměruje načtené informace do našeho registru a vyhledá zaregistrované zvíře. Pak už jen stačí v aplikaci zadat své telefonní číslo (myšleno číslo nálezce), které je následně zasláno SMS a emailovou zprávou majiteli zvířete společně se souřadnicemi místa zadání medailonku (pro tuto funkčnost je nutnost, aby nálezce na svém mobilním telefonu umožnil lokalizaci). Tímto odpadá složité načítání čísla čipu pomocí speciální čtečky identifikačních čipů a zadání 15-ti místného čísla do aplikace pro vyhledání, kde snadno uděláte překlep. Byli jsme sami zvědavi, jak tuto novinku přijmou majitelé zvířat. Zobrazit více “Statistika registru Pet2Me 04/2020”

Nejrychlejší diagnostika Giardia duodenalis

U psů, koček, dalších savců a dokonce i člověka mohou infekce Giardia duodenalis způsobovat různé nepříjemné gastrointestinální obtíže. Při určování etiologie zažívacích poruch bychom v rámci diferenciální diagnózy neměli zapomínat na protozoa. Tato doplňují nešťastným způsobem škálu střevních agens – běžná prvoliniová antibiotická a antiparazitární terapie jim neublíží. A tak více či méně škodí nejen organismu zvířete, ale i dobré pověsti veterinárního lékaře, protože průjmy neustávají a klient s pacientem se vrací.

Exaktní potvrzení svého klinického podezření na giardie jakožto strůjce problému, je rychlé a snadné. Zobrazit více “Nejrychlejší diagnostika Giardia duodenalis”